Lateks naturalny

The Sense of Market z siedzibą w Bangkoku – importujemy lateks naturalny dla przemysłu w ilościach hurtowych. Z tego powodu zajmujemy się importem lateksu naturalnego bezpośrednio od producentów kauczuku z Tajlandii. Wreszcie w imieniu klienta prowadzimy negocjacje cen i określamy warunki dostawy kauczuku. Dzięki temu, że mamy swoich przedstawicieli na miejscu w Tajlandii, przeprowadzamy kontrolę jakości, która jest wykonywana przez wykwalifikowanych inspektorów. Dalej przeprowadzamy nadzór nad procesem załadunku i transportu lateksu. Dzięki nam twój lateks trafia bezpiecznie we wskazane miejsce.

  • Import z Azji bezpośrednio od producenta.
  • Siedziba w Bangkoku.
  • Przedstawiciel w Polsce .
  • Ciągła obecność na targach.
  • Umowy z producentami na wyłączność.
  • audyty producentów.
  • wsparcie w negocjacjach i organizowaniu transportu.

Czym jest lateks naturalny?

Lateks to roztwór koloidalny kauczuku naturalnego. Mimo to skład lateksu naturalnego ulega zmianie, jednak podstawowym składnikiem jest poliizopren, a po za nim białka, węglowodany, tłuszcze, związki nieorganiczne oraz aminokwasy i amidy. Dlatego lateks ma postać roztworu w postaci płynnej. Wykorzystywany jest w przemyśle chemicznym jako emulsja polimerowa do wytwarzania różnego rodzaju produktów i półproduktów. Ponieważ białka wykazują one działanie alergenne. Najpierw przed przeznaczeniem wyrobów z lateksu do użytku, lateks pozbawia się białek. Obecnie naturalny lateks stosujemy między innymi do produkcji cewników, masek, prezerwatywy, ubrań, rękawiczek, nici, materacy a nawet kleju.

Jak powstaje lateks?

Lateks naturalny uzyskujemy poprzez nacinanie drzewa kauczukowego (kauczukowiec brazylijski) i obróbkę soku mlecznego. Następnie sok mleczny z drzewa kauczukowego poddajemy stabilizacji substancjami alkalicznymi, głównie wykorzystywany jest do tego amoniak. Ostateczny produkt jakim jest „lateks naturalny”, czyli koloid lateksu naturalnego wykorzystywany w przemyśle. Otrzymujemy go poprzez zagęszczanie soku mlecznego. W obecnym czasie proces zagęszczania przeprowadzany jest poprzez odwirowanie oraz częściowe odparowanie wody. Wreszcie koagulacja następuje po zakwaszeniu, zamrożeniu lub dodaniu soli rozpuszczalnych w wodzie. W ten sposób otrzymujemy 100% lateks naturalny.

Kauczuk naturalny to nie to samo co lateks.

Określenie lateks i kauczuk naturalny często używamy zamiennie jako synonimy. W rzeczywistości nie jest to poprawne, ponieważ kauczuk pozyskiwany jest z lateksu naturalnego. Właściwości lateksu i pozyskanego z niego kauczuku odkryli już Indianie w Ameryce Południowej. Słowo „kauczuk” wywodzi się z języka Indian i oznacza łzy drzewa. Wyraz „caa” oznacza łzy, „ochu” – drzewo, a „cahuchu” to łzy drzewa. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wejdź na naszą stronę i dowiedz się czym jest kauczuk naturalny.

The Sense Of Market zapewnia bezpieczny import z Tajlandii zarówno kauczuku jak i lateksu. Skontaktuj się z nami, bezpiecznie sprowadzimy komponenty do wyrobu twoich produktów z lateksu i kauczuku.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close